AKADEMIA EDUKACJI „PERFEKT”

AEP

TOKSYCZNOŚĆ W OTOCZENIU


  


  


Szanowna dyrekcjo, w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy życie każdego z nas uległo zmianie. Wśród dzieci i młodzieży wzrosła ilość zachorowań na depresję i prób samobójczych oraz rodzeniem konfliktów z innymi.

Dlatego też stworzyliśmy dla Państwa innowacyjny i nowoczesny program, który ma na celu zapobiegać toksyczności oraz depresji u uczniów.

Głównym celem programu jest rozpoznanie toksycznych zachowań, depresji oraz radzenia sobie z problemami.

“TOKSYCZNOŚĆ W OTOCZENIU” to poradnik dla tych, którzy spotykają na swojej drodze ludzi, przed którymi chcieliby nauczyć się skutecznie bronić!

Zapewne większość z nas zna takie osoby. Toksyczne, zatruwające życie, niesympatyczne. Każdego dnia spotykamy ich na swojej drodze. W urzędzie, pracy, autobusie. Być może niektórych z nich widzimy pierwszy i ostatni raz w życiu, inni natomiast to nasi bliscy, krewni, czy sąsiedzi. Nie zawsze możemy skutecznie od nich uciec, ponadto potrafią zepsuć cały dzień jednym zdaniem! Brzmi okrutnie? Niestety, toksyczni ludzie tacy już są… Ale nie martw się! Na każdego znajdzie się sposób, nawet i na nich. 

Sięgając po program dowiemy się, jak nie ulegać złym wpływom toksycznych osób oraz wychodzić obronną ręka z konfliktowych sytuacji. Wcale nie musisz uciekać i szukać winy w sobie! Czasem wystarczy odpowiednie podejście. Kiedy już mamy świadomość, kto nam szkodzi, przestajemy być bezradni i bezsilni. Program wskazuje nam, jak sobie poradzić w takiej sytuacji, cały czas podkreślając to, co najistotniejsze: wszyscy a zatem my także mamy potencjał, by osiągnąć sukces, musimy tylko uwierzyć w siebie i nie bać się zmian w naszym życiu.

Opowiada o tym, jakich typów ludzi powinniśmy unikać w swoim życiu. Często nawet sobie nie uświadamiamy, że znajdują się w naszym otoczeniu i wysysają z nas energię, uniemożliwiając nam osiągnięcie naszych celów, osobiste spełnienie, rozwój czy po prostu zakłócają spokój ducha. Poznamy m.in. zazdrośnika, manipulatora, marudę, narcyza, psychopatę i przeciętniaka. Pokazuje kolejne niebezpieczne typy osobowości, takie jak narcyz, człowiek żądny władzy, frustrat, wszechwiedzący, sadysta, masochista, paranoik i inne. Wszyscy oni zatruwają nam życie i naszym kosztem realizują swoje cele.

Czym charakteryzują się wampiry energetyczne? Kto narażony jest na ich atak? W jaki sposób wchodzą w toksyczne relacje z nieświadomymi zagrożenia ludźmi? Jak taka relacja wpływa na Twoje zdrowie? I najważniejsze, jak się przed nimi bronić, skoro codziennie narażeni jesteśmy na kontakt z wampirami energetycznymi! 

Program przedstawia proste sposoby na wychodzenie i uzdrawianie się ze szkodliwych relacji. Wprowadza w tajniki prostego procesu, dzięki któremu na nowo skupisz się na sobie, wyzdrowiejesz i nauczysz się unikać podobnych relacji w przyszłości. Uwolnij się i odzyskaj utraconą energię! 

Druga część “Depresja” potwierdza powszechnie znane zjawisko, iż w obecnym świecie odczuwanie niepokoju, strachu, ustawiczne zamartwianie się, przybrały wymiar epidemii, wyrządzającego człowiekowi szkody zarówno na poziomie emocjonalnym, jak fizycznym. Ciągły stres sprawia, że ludzie coraz częściej sięgają po środki uspokajające, antydepresanty, a nawet narkotyki.

Przyczyn jest wiele: we współczesnym społeczeństwie, w którym obowiązuje kult młodości, strach przed starością i utratą zdrowia jest jednym z głównych powodów wywołujących lęk, ale jest nim również strach przed odrzuceniem społecznym, towarzyskim, brakiem życiowego sukcesu. „Wyścig szczurów” powoduje stan permanentnego zmęczenia i zniechęcenia.

Program wskazuje jak rozpoznać przyczyny odczuwanego niepokoju i radzi, jak ustalić priorytety i przemienić irracjonalny strach w prawdziwe, konstruktywne emocje, tym samym wzmacniając poczucie własnej wartości. Kiedy przekujemy niepokój, ustawiczne powtarzanie sobie „nie ośmielę się” w „mogę”, będziemy żyć bez strachu, umiejętnie realizując nasze projekty i marzenia.

Przekazujemy uczniom, nauczycielom oraz pedagogom gdzie szukać pomocy, jakie konsekwencje mają wyżej wymienione problemy oraz jak cieszyć się z życia.

W naszym programie znajdą Państwo już gotowe scenariusze zajęć, panele nauczania, testy oraz prezentacje. 

Wszystko zostało stworzone aby ułatwić Państwu pracę i w nowoczesny sposób przekazać wiedzę uczniom.


Pakiet składa się z części teoretycznej  oraz praktycznej na 4 płytach.

 

1 CD

TOKSYCZNOŚĆ W OTOCZENIU

Jako główne cechy osoby toksycznej wymienia się egoizm, manipulowanie otoczeniem, wymuszanie współczucia poprzez stawianie siebie w roli ofiary, kłamliwość, negatywne opinie o innych, koloryzowanie faktów na swoją korzyść, niedomówienia, pozorna pomoc, pozorna sympatia.

 

SPIS TREŚCI

1. Jak rozpoznać toksyczne zachowanie

1.1 Ogólne pojęcie toksycznego zachowania

2. Jak rozmawiać z osobą toksyczną

2.1 Jak rozmawiać, zareagować i uniknąć nieprzyjemnej rozmowy

2.2 Nie daj się sprowokować

3. Toksyczna osobowość i jej cechy charakterystyczne

3.1 Czym charakteryzują się toksyczni ludzie?

3.2 Cechy, na które warto zwrócić uwagę

3.3 Toksyczna osoba w pracy

3.4 Toksyczna przyjaźń

3.5 Toksyczne związki

3.6 Typy toksycznych ludzi

3.7 Jak rozpoznać w sobie toksyczną osobowość?

4. Jak wyrwać się spod wpływu toksycznego środowiska

4.1 Jak opuścić toksyczną osobę

4.2 Jak pozbyć się negatywnych myśli

4.3 Pomagać ludziom toksycznym czy ich unikać

4.4 Jak znaleźć wsparcie w świecie zewnętrznym?

5.  Skutki takich zachowań

6.  Toksyczna osoba i wampir energetyczny to nie to samo

6.1 Kim jest Wampir energetyczny i jak go rozpoznać?

6.2 Typy Wampirów energetycznych

6.3 Jak się wyplątać z relacji z emocjonalnym wampirem? 

 

2 CD

DEPRESJA

Program ma za zadanie dostarczenie nauczycielom atrakcyjnego materiału dydaktycznego, które w przystępny i ciekawy dla uczniów sposób przedstawi zalety zajęć profilaktycznych. Profesjonalne przygotowanie programu pozwoli przeprowadzić uczniów przez kolejne etapy próbując wskrzesić do zajęć w dobie komputerów, smartfonów, wszelakich multimediów.

 

 

 

SPIS TREŚCI

1 Jak otoczenie wpływa na ryzyko depresji?

2 Rówieśnicy w życiu dziecka

3 Jak placówka wpływa na ryzyko depresji?

4 Przyczyny depresji u dziecka

5 Problemy związane z rozpoczęciem nauki

6 Problemy nastolatków i ich wpływ

7 Objawy depresji u dzieci

 


3 CD

ZABURZENIA EMOCJONALNE

Ogromnym walorem są liczne przykłady i opisy zaburzeń zachowania, z którymi mogą zmagać się już najmłodsze dzieci. Emocje towarzyszą nam we wszystkim, co robimy. Wpływają na nasze decyzje, kształtują charakter. Poradnik pozwoli Ci je zrozumieć i docenić. Bo emocji nie wolno tłumić trzeba je oswoić.


 

SPIS TREŚCI

1 Rodzaje zaburzeń emocjonalnych i ich objawy

2 Przyczyny zaburzeń emocjonalnych

3 Metody leczenia zaburzeń emocjonalnych


4 CD

MATERIAŁY DYDAKTYCZNE

Każdy program wyposażony jest w komplet materiałów dydaktycznych umożliwiających nauczycielowi, pedagogom i rodzicom stosowanie podstawowych metod pracy z uczniami. Poszczególne programy zawierają propozycje zadań edukacyjnych o różnym poziomie trudności, a koncepcja programu daje możliwość wdrożenia ich w różnorodny sposób poprzez scenariusze zajęć, ćwiczenia, prezentacje, testy, mając na względzie ich potrzeby i zainteresowania oraz możliwości czasowe.SPIS TREŚCI 

1 Scenariusze zajęć

2 Krzyżówki

3 Testy

Za udział w kampanii placówka otrzymuje certyfikat za działania profilaktyczne.

 

SearchAE "PERFEKT"

MAIL:

aeperfekt@gmail.comBIURO 

tel.: 781-555-503     


FAKTURY 

tel.: 731 732 899Facebook
 FB 
Kompleksowe rozwiązania dla edukacji!