AKADEMIA EDUKACJI „PERFEKT”

AEP

BSBEZPIECZEŃSTWO W ŚWIECIE

 

Wraz z narodzinami dziecka rodzi się potrzeba stworzenia mu szczęśliwego, zdrowego i bezpiecznego życia. Bezpieczeństwo i zdrowie dziecka to podstawowe zadanie, przed którym stają rodzice. To oni troszczą się i zamartwiają, aby nic złego nie przytrafiło się im pociechom. Kiedy dziecko jest małe tworzą nad nim tak zwany „parasol ochronny”, który ma „ocalić” dziecko przed złem. Gdy dzieci zaczynają dorastać i stawać się samodzielne, przed rodzicami pojawiają się nowe wymagania i konieczność wyposażania dziecka w umiejętność przewidywania niebezpieczeństw i zagrożeń, a także unikania ich, a jeśli zaistnieją to zdolność radzenia sobie z trudną sytuacją. Można by rzec, że „bezpieczeństwo jest naczelną potrzebą człowieka i grup społecznych, a zarazem najważniejszym ich celem”.

Jak wcześniej wspomnieliśmy to rodzice, są pierwszymi osobami  w życiu małego człowieka, które troszczą się o jego bezpieczeństwo. 

Z upływem lat, kiedy dziecko zaczyna dorastać i przebywa w szerszym środowisku niż rodzina, za jego bezpieczeństwo odpowiadają dodatkowo inne osoby. 

To znaczy: nianie, nauczyciele, wychowawcy w żłobku, przedszkolu, szkole. Jak wiemy, wyobraźnia i pomysłowość dzieci potrafi zaskoczyć niejednego dorosłego, a wręcz przekroczyć zdolność przewidywania dorosłych, co w konsekwencji może stanowić zagrożenie dla poczucia bezpieczeństwa dziecka. Tak, więc jednym z najważniejszych obowiązków nauczyciela w przedszkolu, szkole jest zapewnienie wychowankom bezpieczeństwa w szerokim znaczeniu tego słowa. 

My nauczyciele powinniśmy zwrócić uwagę na sytuacje, w których należy zadbać o bezpieczeństwo dzieci i wskazać im sposób, w jaki należy to czynić. Naszym zadaniem jest podejmowanie takich działań, które podnoszą świadomość młodego człowieka na sytuacje zagrażające jego życiu i zdrowiu oraz unikania zagrożeń.

Pamiętajmy zatem, że dziecko szczęśliwe, to dziecko zdrowe i bezpieczne.         


 

SPIS TREŚCI

1 CD SPIS TREŚCI

1 BEZPIECZNY W DRODZE

2 BEZPIECZNY W SZKOLE 

3 BEZPIECZNY W PRZEDSZKOLU

4 BEZPIECZNY W DOMU

5 BEZPIECZNY NA PLACU ZABAW

6 BEZPIECZNY W WAKACJE 

7 BEZPIECZNY W FERIE

8 BEZPIECZNY W SIECI

9 NIE UFAJ NIEZNAJOMYM

10 NIE PODAWAJ DANYCH

11 INFORMUJ O DZIWNYCH RZECZACH 

12 SMS ALERT

13 SMS PŁATNE

14 EWAKUACJA

15 PIERWSZA POMOC

16 ZACHOWAJ OSTROŻNOŚCI WOBEC ZWIERZĄT

17 SZANUJ PRZYRODĘ2 CD

1 SCENARIUSZE

2 KRZYŻÓWKI

3 PREZENTACJE

4 AUDIOBOOKI

Koszt zestawu jest jednorazowy, a w razie późniejszych aktualizacji programu dosyłamy gratis. Gwarantujemy szybką dostawę w ciągu dwóch dni roboczych bez dodatkowych opłat. 
SearchAE "PERFEKT"

MAIL:

aeperfekt@gmail.comBIURO 

tel.: 781-555-503     


FAKTURY 

tel.: 731 732 899Facebook
 FB 
Kompleksowe rozwiązania dla edukacji!